Akademik Bilişim 2015 Kursları Nasıl Geçti ?

ABANADOLU

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Akademik Bilişim Konferanslarının 17. sine bu yıl Eskişehir Anadolu Üniversitesi ev sahipliği yaptı. 31 ocak – 4 Şubat Tarihlerinde ise Konferans öncesi kurslar düzenlendi. Peki bu kurslarda ne yapıldı, nasıl geçti vb. sorularına değinelim  🙂

NEDİR BU AKADEMİK BİLİŞİM ?

konf_ust_banner_v3

Akademik Bilişim, İnternet Teknolojileri Derneği (İNETD) tarafından düzenlenen; akademik ortamlardaki bilgi teknolojileri konusunda çalışan ilgili grupları biraraya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmayı, tartışmayı, tecrübeleri paylaşmayı ve ortak politikalar oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlayan ulusal bir konferanstır. Konferansa katılım ilgili herkese açıktır ve ücretsizdir.

kONFERANSIN TEMASI NEDİR ?

Konferansın ana teması olarak ‘açıklık’ belirlenmiştir. Açıklık, bilgiye ve kaynaklara sınırsız ve şeffaf erişimin yanı sıra karar almada ve yönetimde işbirliği üzerinde odaklanan bir şemsiye kavramı ya da felsefi bakış açısını ifade etmektedir.

Bu bağlamda, AB2015 Anadolu’da Konferansı, bilgi ve iletişim teknolojilerine dayalı açık toplum, açık yönetim, açık öğrenme, açık sistemler, açık kaynak kodu, açık erişim, açık yazılımlar ve benzeri konuların, başta akademisyenler olmak üzere farklı kesimlerle tartışılmasını amaçlamaktadır. Konferansta davetli bildiriler, tam ve kısa bildiriler, konferans öncesi kurslar, konferans içi eğitim seminerleri ve yapılandırılmış çalışma grubu/açık oturum türü etkinlikler gerçekleştirilecektir.

BU YIL HANGİ KURSLAR VERİLDİ  ?

yunusemre kampusu 2014

KURSLAR HAKKINDA DETAYLAR

Kurslar için 15 aralık 2014  tarihinde son olmak üzere ab2015.anadolu.edu.tr adresinden kayıt formu oluşturuldu. Sınav, Anket vb. yöntemlerle eleme yöntemi geröçekleştirilip ortalama ellişer kişilik kurs gruplarına davet mektupları gönderildi.

abmektup

31 ocak sabahı kurs merkezlerinde kursiyerlerin kayıtlarını gerçekleştirilip , üzerinde RFID dijital etiketi bulunan bir yaka kartı verildi.

ab_muhammet_cagatay

 

kursta devam zorunluluğu arandı ve kursu tamamlayan arkadaşlarımıza katılım belgesi verildi.

ab_katilim

 

Anadolu Üniversitesinin ev sahipliği gerek dernek tarafını gerek öğrencileri gayet memnun bıraktı. Hatta artık her yıl akademik bilişim Anadolu Üniversitesinde olsun diye isteklerde bile bulunuldu 🙂   Peki ya bu memnuniyetin sebebi neydi ?

1. TANITIM :

abbildbord

Anadolu Üniversitesi daha önce yapılmayan bir ilki gerçekleştirip akademik bilişim tanıtımını Eskişehir’in en uç köşesine bile donattı.

2. KONAKLAMA :

kyk

Gerek öğrenci arkadaşlarımıza gerek ise eğitici hocalarımıza Konaklamak için yurtlar ve misafirhaneler ayarlandı. Ve yurtlardan kurslara ulaşım için Anadolu üniversitesinin araçları tanin edildi.

3. ÖĞLE YEMEĞİ

abyemekhane

aynı anda binlerce kişi sıra bekleme sıkıntısı olmadan öğle yemeklerini ücretsiz yediler.

4. ÇAY MOLALARI

abcay

 

 

 

 

Ders aralarında çay ve bisküvi ikramı yapıldı.

5. ÖĞRENCİNİN VAZGEÇİLMEZİ YİNE UNUTULMADI

ABMAKARNA

Öğle arasında soslu ücretsiz soslu makarna servisi yapıldı.

Biz de bu güzel etkinlik için başta Mustafa AKGÜL hocamız olmak üzer destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

MUHAMMET ÇAĞATAY

Akademik Bilişim 2015 Kursları Nasıl Geçti ?” üzerine bir düşünce

  1. Geri izleme: Akademik Bili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


iki × 5 =