Akademik Bilişim 2015 – Android B Kursu

Bir önceki yazımızda akademik bilişim ve kurslardan konuşmuştuk.  ab2015 te toplam 4 android kursu açıldı,  bunlar

ikisi başlangıç seviyesine, biri orta ve ileri düzey kitleye hitap ederken sevgili MEHMET ACA hocamız android c kursunda Eğiticilere yönelik Bir çalışma yaptı.

mehmetaca

Bugünkü konumuz ise benim de kıymetli dostum ENES AÇIKOĞLU ile kursiyer olarak yer aldığım  ve ab215 in en popüler kursu olarak benimsenen Android B – orta ve ileri düzey android eğitimi üzerine olacak.

cagatay

KONTERJANA TEPKİ MUHARREM HOCADAN

Orta ve ileri düzey andoid kursu kıymetli hocalarımız MUHARREM TAÇ ve MUSTAFA ÖZCAN tarafından gerçekleştirildi. Normalde 50 kişilik konterjan sınırı varken sevgili hocalarımız kimseyi mağdur etmek istemeyip tüm başvuruları kabul etmişlerdir. kursiyerler adına kendilerine bir kez daha teşşekkür ediyorm.

ANDROid_b

ALATILMAYAN ANDROİD KONUSU BIRAKMADILAR

androb

Tüm kursiyer arkadaşlarımız gayet istekliydi ve konuları takip edip uygulamaları kodlamaya çalıştılar. Sınıfın yüzde yirmisi kadarının örnekleri her seferinde sorunsuz çalıştırması hocalar için de sevindirici bir durumdu.

kursandroid

İlk üç gün boyunca temel kontoller, ListView, Action Bar AsyncTask, SQLite, Shared Preferences, gibi konular ve püf noktalar, ipuçları derinlemesine anlatıldı.

Dördüncü gün ise google glass, watch programlamaktan kısaca bahsedilip ardunio ile ilgili örnekler gösterildi.

kurs_son

Kursu tamamlayan arkadaşlarımıza Katılım Belgeleri teslim edildi.ab_katilim

 

Muharrem TAÇ hocamıza sırf bizim için içinde alet çantasından bütün shieldlerin bulunduğu valizi taşıdığı için bir kez daha teşekkür ediyorum. Hediye ettiği role için de tabi 🙂

Son olarak hocalarımıza plaket ve teşekkür belgeleri Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Kulübünde görevli arkadaşlarımız tarafından teslim edilip kursun sonuna gelindi.

yusuf

 

Gerçekten güzel dolu dolu dört gün geçirdik, hem yeni dostlar edindik  hem de bilgilerimizi pekiştirdik. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Dipnot : Tek güzel olmayan şey Muharrem Hocanın ısmarladığı  Macchiato idi 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


5 + bir =